2013. április 26., péntek

Újabb sikerre esélyes jelöltek a Madách Színház Musical Pályázatán

A rendezvény moderátora az előző pályázat nyertese, a Csoportterápiával induló Szente Vajk volt

A Madách Színház élen jár abban, hogy magyar alkotókat buzdítson zenés darabok megalkotására. A Musical Pályázat I. fordulójára 2010-ben csaknem 80 alkotás érkezett, melyből végül 7 mű került a döntőbe. Szente Vajk, Bolba Tamás és Galambos Attila 'mjúzikel kámedije', az első helyezett Csoportterápia végül az ígért stúdiószínpad helyett a nagyszínpadon került bemutatásra. A mentális problémákat vicces köntösben feldolgozó kortárs darab sikerén felbuzdulva II. Pályázatot írt ki a színház, melyre ismét sokan, ezúttal majdnem 40-en jelentkeztek. Közülük 9-en mutathatták be röviden darabjukat és egy-egy dalukat a zsűrinek, azaz Szirtes Tamás igazgató-rendezőnek, Kocsák Tibor zeneszerzőnek, Müller Péter írónak, Malek Andrea színművésznek és Tihanyi Ákos koreográfusnak. A prezentáción mi is ott voltunk, olvassátok-nézzétek meg beszámolónkat! 

Mindig az ostobák vannak többségben...


Talán valahol ezt a tanulságot vonhatjuk le a Katona József Színházban bemutatott Ibsen mű, A nép ellensége kapcsán. De vajon kik az okosak? Az emberek küzdenek a jóért, az igazságért, aztán a barátokról mindig kiderül, hogy csak a maguk jólétét keresik, a végső győzelem pedig mindig a hatalomé lesz. Nem túl pozitív, ám annál reálisabb világképet mutat be a nézőknek ez a darab.

Annak idején Pécsett is láthattam ezt az előadást, ahol ehhez hasonlóan nagy hatást gyakorolt rám, bár azt hiszem valahol fel kellett nőni hozzá. Nem tudnám megmondani, hogy az akkori általános világszemlélet volt más, vagy pusztán nem láthattam annyira bele a mindennapok nehézségeibe, de amikor most a "katonásokat" néztem, elképesztően aktuálisnak éreztem minden mondatot.

2013. április 19., péntek

"Mindig a természetes anyagok álltak hozzám közel ..." - Interjú a Sylvan márka megalkotójával

A tervezőnő saját alkotásában - Sylvan

Agócs-Bíró Szilvia egy heves megyei községből, a festői szépségű Istenmezejéről származik. Divattervezéssel kapcsolatos ambíciói már fiatal korában kibontakoztak, ezért Egerben, majd később Budapesten a Krea Művészeti Iskolában képezte magát. Jelenleg saját márkáján, a Sylvanen dolgozik, melyet a természet színei és anyagai inspiráltak. Ismerkedjünk meg közelebbről a tervezőnővel és egyedi, kézzel hurkolt ruháival!

Mikor tudatosult benned, hogy a divattervezéssel szeretnél foglalkozni? 
Már gyerekkoromban is érdekelt a divat, a tervezés, a ruhaalkotás. Nagymamám varrónő volt, és elég sok időt töltöttem vele. Tetszett amit csinált, és míg ő „nagyban” alkotott, én kicsiben a babáimnak készítettem az újabbnál újabb ruhákat. Végül körülbelül általános iskola 7. osztályában döntöttem el, hogy én ezen a pályán akarok továbbmenni.

A középiskoládat tehát már célirányosan választottad?
Igen, mivel tanulmányaimat Egerben a Ruhaipari Szakközépben folytattam. Itt ismerkedtem meg a szabás-varrás rejtelmeivel, amit most a kollekciók kivitelezésénél tudok hasznosítani.

A Krea Művészeti Iskola divattervező szakán végeztél. Mi alapján választottad ezt a képző intézményt?  
Ismerősöktől hallottam a Kreáról, és elég pozitív véleménnyel voltak róla.  Személy szerint nekem pedig az  tetszett benne, hogy divattervezők is tanítanak, valamint a hallgatókat igyekeznek minél gyorsabban bevonni a szakmai életbe. Tanulóként részt vehetünk kiállításokon, bemutatókon és rendezvényeken.

2013. április 4., csütörtök

Amikor a nagyok segítenek...

Forrás: www.washingtonpost.com
Sokszor gondolkodom azon, hogy ha nekem is megadatna az a fényűző élet, amit a sztárok élnek, akkor vajon hogyan kezelném ezt a helyzetet. Amellett, hogy önző módon kiélvezném a siker adta csillogást, mindenféle képmutatás nélkül mondhatom, megpróbálnám felhasználni a hírnevet arra, hogy segítsek a rászorulókon. Szerencsére nem csak én gondolom így. Sok híresség adakozik, segít és itt nem csak arra gondolok, hogy az utóbbi években divattá vált Holywoodban a kínai és néger kisgyerekek örökbe fogadása. Azt hiszem a leglátványosabban az UNICEF-el és Live Aid koncerttel tudnám szemléltetni, amit ezután több hasonló koncert sorozat követett, úgy mint a Live Earth, vagy a Live 8. De nézzük meg kicsit közelebbről...

Szerzői jogi megjegyzés

Az oldal tartalmát olyan cikkek, interjúk alkotják, melyek CSAK NÁLUNK olvashatóak, mi állítjuk azt elő. Kérjük Olvasóinkat, hogy ezt tartsák szem előtt.
Köszönjük! Üdv: Kultúrgengszterek csapat