2014. október 14., kedd

A komédia, ami jóval több, mint aminek látszik– A folyón túl Itália ajánló

Október elején mutatták be Znamenák István rendezésében a Belvárosi Színházban Joe Dipietro A folyón túl Itália című komédiáját. A darab hat, igen karakteres szereplő útján a helyzetkomikumok gazdag használata mellett, a generációk közti különbségek köntösébe bújtatva veti fel korunk, és főként a fiatalabb korosztály meghatározó problémáját - a boldogság soha nem múló hajszolását.

forrás: www.facebook.com - Orlai Produkciós Iroda; fotó: Takács Attila 

A történet szerint Nick (Szabó Kimmel Tamás) egy független, fiatal, sikeres marketingszakember, aki családjából utolsóként nagyszüleivel (Lázár Kati, Lukáts Andor, Szabó Éva, Benedek Miklós) egy városban él. Az imádott unoka nagy döntés előtt áll. Ha elfogadja a munkahelyén felkínált előléptetést, új életet kezdhet, változtathat – de mindezt egy másik városban, távol az őt rajongva szerető nagyszüleitől. A meglehetősen vehemens olasz-amerikai család idősebb tagjai döbbenten veszik tudomásul a hírt. A család egységének megtartása érdekében az egyedülálló Nicket egy vasárnapi ebéd során össze akarják boronálni Caitlinnel (Cseh Judit), az ír ápolónővel, azért, hogy a fiút maradásra bírják. Tervük viszont nem éppen úgy sül el, ahogy azt szerették volna…

2014. október 11., szombat

Szabadnak lenni a végsőkig - Happy Ending ajánló

Nyári bemutatója után immár a Belvárosi Színházban is megtekinthető Anat Gov, izraeli dráma- és forgatókönyvíró prózai revüje, a Happy Ending. A darab főszereplői olyan, a rák különböző stádiumaiban lévő nők, akik mindannyian más módon közelítik meg betegségüket, és az azzal járó új élethelyzetet. Hernádi Judit fergetegesen alakítja a sorsát elfogadni nem akaró színésznő, Talia Roth szerepét, de Hegyi Barbara, Margitai Ági, Bánfalvi Eszter és Fekete Ernő is brillírozik ebben a sokszor groteszk előadásban. 



A Happy Ending nem egy könnyen emészthető, egy estés darab, amit megnézünk, jót nevetünk vagy sírunk, majd szépen elfelejtünk. Az életnek egy olyan esszenciális, mégis tabunak számító témájával foglalkozik, amellyel előbb vagy utóbb mindenki szemben találja magát. Maga az írónő, Anat Gov is végigjárta azt az utat, amit művében bemutat. Öt és fél évig küzdött ő maga is a rákkal, de nem volt hajlandó feladni az életet, ehelyett inkább kiélvezte azt, és közben olyan nagyszerű darabokat írt meg, mint például a Happy Ending. Férje, Gidi Gov számára a mű magát a feleségét, Anatot jelenti, aki miután megtudta a szörnyű hírt, nem kesergett, hanem megpróbálta dokumentálni, mi történik vele, hogyan éli meg a betegségét. Anat ma már nincs köztünk, műve azonban érzékeny betekintést nyújt a halálos betegséggel küzdők dilemmáiba.

Szerzői jogi megjegyzés

Az oldal tartalmát olyan cikkek, interjúk alkotják, melyek CSAK NÁLUNK olvashatóak, mi állítjuk azt elő. Kérjük Olvasóinkat, hogy ezt tartsák szem előtt.
Köszönjük! Üdv: Kultúrgengszterek csapat