Fekete Ernő neve sokak számára a szinkron világából lehet ismerős, hiszen pályája során olyan kiváló színészeknek kölcsönözte a hangját, mint Robert Downey Jr., Christian Bale, Javier Bardem, Gerard Butler vagy Joaquin Phoenix. A Katona József Színház közönsége azonban egy másik oldaláról ismerheti a Jászai Mari-díjas művészt: Fekete Ernő tizennyolc éve a színház társulatának elismert tagja. Szerepeit felsorolni is hosszú lenne. Játszott többek között Csehov, Shakespeare, Victor Hugo, Ibsen, Dosztojevszkij, Spiró György és Weöres Sándor darabban, vendégszerepelt a Vígszínházban, a Radnótiban, a Bárkában és a Nemzeti Színházban. Láthattuk a Sorstalanságban, a 2006-os Lorában, hallhattuk hangoskönyveken, rádiójátékokban. Rendkívül gazdag szakmai pályájáról, első szinkronos botladozásairól, megvalósult álmairól, művészi működéséről beszélgettünk Fekete Ernővel. * Mélyinterjú *
2013. június 29., szombat
2013. június 28., péntek
"A régi álmok jó álmok voltak. Ugyan nem váltak valóra, de jó, hogy voltak."
- A szív hídjai ajánló
Egy családanya küzdelme önmagával. Amikor a régi álmokat már egészen elfelejtettük és beletörődve éljük a hétköznapok szürke egyhangúságát, mihez kezdjünk a szembe jövő változás lehetőségével? Néha nehéz elhinni, hogy életünk más utat is vehet és egy szebb jövőt is remélhetünk. A kérdés csak az, hogy mindezért félre tudjuk-e dobni a múltat és a jelent, a családot, a kötelességeket.
A szív hídjai című filmet Novák Eszter és Zöldi Gergely állították színpadra az Orlai Produkció keretein belül. A '95-ös romantikus drámát az egyik főszerepet játszó Clint Eastwood rendezte, partnernőjét, Meryl Streepet pedig Oscar-díjra is jelölték alakításáért. A történet egy amerikai kisvárosban játszódik. Két fiatal édesanyjuk hagyatékát nézi át, és megdöbbentő titokra lel a régi iratok és naplók között. Amellett, hogy saját életük árnyoldalaival kell megküzdenie a testvérpárnak (akiket a színdarabban Szamosi Zsófia és Chován Gábor alakít), ráébrednek, hogy anyjuk sem egészen az az ember volt, akinek hitték. És talán az az áldozat, amit meghozott értük, sokkal nagyobb befolyással bírt későbbi, felnőtt énjükre.
2013. június 2., vasárnap
Kottavető, avagy fejjel a hangfalnak, nyakig a zenében
Két társulat. Átrium. Majd egy
tucat szemtelenül tehetséges fiatal. Egy nekemkedvenc rendező. Korunk és a
régmúlt slágerei. Botok, bohócorrok, ventilátorok, füst, maskarák, az összes
általam ismert hangszer „szor” kettő és a pingvin. Színház-koncert,
koncert-színház. És a nagybetűs SZÓRAKOZÁS.
Forrás: facebook.com/hoppart.tarsulat |
Az előbb felsorolt számtalan tárgy nehezen képzelhető el színpadon rendezett formában, ebben az előadásban számomra azonban igenis volt egy rendezett koncepció. Egy olyan koncepció, amely egy üzenetet akart átadni. A koncepciót talán épp ez az üzenet határozta meg. Az üzenet tartalma egy kicsit meghatározhatatlan, egy kicsit szubjektív.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
Szerzői jogi megjegyzés
Az oldal tartalmát olyan cikkek, interjúk alkotják, melyek CSAK NÁLUNK olvashatóak, mi állítjuk azt elő. Kérjük Olvasóinkat, hogy ezt tartsák szem előtt.
Köszönjük! Üdv: Kultúrgengszterek csapat